vyhlášení ankety ŘEDITEL ROKU 2018/19

Škola

17.04.2019

Od začátku listopadu do konce roku 2018 probíhala anketa „Ředitel roku 2018/2019“ od společnosti Tutor. Do této ankety mohl každý přihlásit svého nejlepšího ředitele ať už z řad žáků, studentů, rodičů pedagogů nebo i zřizovatel školy. Za toto období bylo nominováno přes 80 ředitelů ze škol z celé České republiky. Následovalo období, kdy bylo nutné projít a pročíst veškeré nominace, které lidé zaslali do ankety. Následně odborná porota, která se skládala z lidí z oboru a akademiků, hlasovala o deseti nejlepších nominacích které budou vybrány a postoupí do finálního kola na ředitele roku.  


V druhé polovině března došlo na ono slavné vyhlášení Ředitele roku. Kolem polední hodiny se začali sjíždět do Karlína všichni nominovaní finalisté a mezi nimi byl i ředitel Smíchovské průmyslovky Ing. Radko Sáblík. Po příjezdu jsme chvíli zmateně chodili a nebyli jsme sami, jelikož jsme hledali sídlo společnosti Edua Group, kde mělo proběhnout vyhlášení. Naštěstí jsme našli ty správné dveře a mohli jsme vyrazit. Na místě bylo již několik nominovaných finalistů, a tak se ředitel s některými dává do řeči a zjišťuje, jak to funguje na jiných školách a předávají si vzájemně inspiraci.

Na hodinách odbila jedenáctá hodina, zazvonil školní zvonek a všichni se usadili. Byl pronesen krátký úvod o tom, co je tato soutěž a jak náročná práce je být ředitelem. Následně se představovali všichni finalisté a byl přečten jejich nejlepší nominační dopis, který je poslal až do finále. Po tomto představení se opět všichni účastníci usadili a začalo vyhlašování. 


Nejprve bylo vyhlašování podle kategorií a začalo se s „Malotřídkami“, poté byl vyhlášen nejlepší ředitel pro základní školy a následovaly střední školy. V této kategorii, ačkoliv měla SSPŠ velkou naději na úspěch, zvítězil ředitel Středního odborného učiliště tradičních řemesel a VOŠ, který též trávil dětství v tomto oboru a snaží se děti odlákat od počítačů a IT obecně. Poté přišlo vyhlášení absolutního vítěze ankety ředitel roku. Porotci si v každé kategorii do hloubky zjišťovali o každém řediteli zvlášť jeho klady, jak si jeho škola vede a jaké jsou na ní reference. Nakonec se stal absolutním vítězem mladý ředitel ZŠ a MŠ z Olomouce. Bodování bylo velmi těsné a porota přiznala, že to nebyla vůbec jednoduchá volba. 

Už jen to, že se Smíchovská SPŠ dostala do finále této ankety je velký úspěch. Gratulace řediteli Ing. Radku Sáblíkovi, který se tak dostal mezi čtyři nejlepší ředitele středních škol z celé České republiky. 

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

Podzimní tábor Kybernetické bezpečnosti

S kolegou Sýkorou jsme si říkali, že bychom rádi seznámili jednotlivé ročníky oboru “Kybernetická bezpečnost”. Proto jsme vymysleli řešení ve formě tábora ve stejném termínu jako kemp Mediálního domu SSPŠ. Celou akci jsme museli řešit velmi narychlo.

 Panu Sýkorovi se naštěstí povedlo najít areál poblíž chalupy jeho rodiny, kam od malička jezdí. Konkrétně šlo o Rekreační areál Tesla v Železných horách. V tom jsme měli výhodu, že jsme znali okolí a mohli dopředu plánovat venkovní aktivity. Už se nám ale nepodařilo zajistit žádné dostupné pronájm...

Letní prázdniny jsou tady!

Co přejí pedagogové a studenti?

Před koncem školního roku přišel všem učitelům na jejich školní účty mail s možností popřát něco studentům či ostatním pedagogům do letních prázdnin a následujícího školního roku. Děkujeme všem pedagogům a studentům, kteří si našli chvíli a napsali nám. ...

VLASTNÍ MEDIÁLNÍ DŮM NA STŘEDNÍ ŠKOLE?

Na některých školách se mediální výchova vyučuje pouze formálně, jako průřezové téma, na které však mnohdy nevyjde čas. Na Smíchovské střední průmyslové škole naproti tomu rovnou vybudovali Mediální dům Preslova.

O nutnosti vyučovat mediální výchovu se často hovoří. Dokonce bych řekl mnohem častěji, než se ve skutečnosti vyučuje. U nás je tomu opravdu jinak. Ředitel školy Radko Sáblík si nutnost mít minimálně povědomí o mediálním světě u mladé generace dobře uvědomuje, proto učinil hned několik opatření. V prvé ...

Finanční problémy Apple

Propad akcií Na začátku roku 2019 se stala pro Apple nemilá událost. Dne 2. ledna firma zveřejnila finanční zprávu, ve které došlo snížení odhadu vývoje čtvrtletních tržeb. Konkrétně došlo ke snížení z předpokládaných 89-93 miliard dolarů na pouhých 84 miliard dolarů. To okamžitě způsobi...