Švýcaři převálcovali největší favority, smetanu však slízli Švédové

Společnost

20.05.2018

Loni Švédi ve finále porazili Kanadu a po nájezdech tak zabránili Kanadskému zlatému hat-triku a letos s týmem plným nováčků, kdy do Dánska za výběr Tre kronor jelo 13 hráčů, kteří na dospělém šampionátu ještě nenastoupili a další 4 hráči, kteří na turnaji ještě nezískali medaili.

    Výhru ve finále si zasloužili (ostatně za celý turnaj ani jednou neprohráli), ale rychlí a draví Švýcaři u kterých do poslední chvíle vůbec nebylo jasné, zda vůbec postoupí ze skupiny, ve čtvrtfinále velice překvapivě porazili výběr Finska a poté si poradili i s Kanadou, která začala hrát tak jak umí až od 3. třetiny. Velkou zásluhu na Švýcarském stříbrném překvapení má Švýcarský brankář Genoni, který si zadělal na pořádný kontrakt do NHL. Za porážkou Kanady stála v první řadě Švýcarská obrana, která si hravě poradila s McDavidem a ten byl v semifinále takřka neviditelný.

    Švédská cesta do finále byla o něco méně zajímavá a to hlavně kvůli tomu, že vzhledem k tomu, že skončili ve skupině první, tak hráli s Lotyšskem, které ač je mírně potrápilo, tak bylo vidět, že se jim rovnat nemohli, Švédi tak pouze šetřili síly na USA, které poslali do boje o bronzové medaile krutým výsledkem 6:0.

    Česká cesta byla velice zajímavá a byla ze začátku taková nemastná neslaná, ale po příjezdu D+D (David Pastrňák a David Krejčí) na zápas s Ruskem se předvedený hokej opravdu zlepšil a naše hra začala nějak vypadat. Za Českým neúspěchem ve čtvrtfinále stál hlavně podprůměrný výkon některých reprezentantů a to v první řadě obránců. Celkově je ale vidět citelný pokrok ve výkonech českých reprezentantů za posledních 5 let. Doufejme, že příští rok už pojedou hráči, kteří budou reprezentace hodní (Frk, Zadina) a ne trenérem preferovaní hráči co pár let už nic nepředvádí.

FOTO: Michal Beránek (Sport)

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

JE TŘEBA OBSAH VZDĚLÁVÁNÍ SEŠKRTAT NA POLOVINU

Ředitel a studenti Smíchovské střední průmyslové školy se aktivně zapojili do Inovativního pedagogického fóra v Hradci Králové.

Na šedesát ředitelů a učitelů Královehradeckého kraje, vedení odboru školství zdejšího regionu i náměstkyně hejtmana a radní pro školství Martina Berdychová naslouchají slovům ředitele Smíchovské SPŠ Radko Sáblíka, který představuje stručně vytvářenou vizi českého školství pod názvem Strategii 2030...

Game Developers Conference 2019

Na podzim minulého roku jsem se díky svým aktivitám ve výuce a vývoji počítačových her při SSPŠ dostal stipendiem na GIC (Game Industry Conference) v Poznani. Součástí stipendia byla i vstupenka na GDC (Game Developers Conference) v hodnotě cca 2000$. Po dlouhém čekání je tato největší, každoroční událo...

Návštěva konference DevOps v Ostravě

Dne 3.října se v Ostravě v areálu vysoké školy Báňské konala velká konference DevOps, na kterou jsem se společně se třemi spolužáky z 3.K vypravili.

DevOps je zkratka pro Developer and IT Operations. Je to přístup k vývoji softwaru, který zdůrazňuje komunikaci, spolupráci a integraci mezi vývojáři a odborníky na informační technologie z provozu. Na konferenci přednášeli odborníci z velkých firem například z Amazonu, Alefu Nula a Kiwi.Při přícho...

MÉ AKTIVITY MI PŘINÁŠEJÍ NADŠENÍ A DOBROU NÁLADU

Rozhovor s Adamem Skokanem

►Nejdříve přijmi gratulaci ke svému vystoupení na besedě v rámci konference Digitální Česko. Působil jsi na ní velmi uvolněně. Opravdu jsi neměl žádnou trému před plným sálem a vedle osobností veřejného a politick...