Microsoft Office World Championship 2019

Škola

07.11.2019

Letos v létě jsem měl možnost, podívat se do New York City. Stalo se tak díky soutěži Microsoft Office World Championship, která je každoročně pořádaná. Na tuto soutěž se přihlásí automaticky každý student, který dělá certifikáty z balíčku produktů Microsoft Office. Na naší škole tyto certifikáty organizuje a zařizuje pan učitel Aramis Tochjan a každý rok jede na soutěž jeden student, kterému se podaří získat nejvyšší skóre v certifikátu ze všech studentů na škole.

Jak jsem již zmínil, soutěž proběhla v New York City, a to v hotelu Marriott Marquis, který se nachází v samém centru města. Program soutěže byl naplánovaný na čtyři dny. První den proběhla registrace přítomných účastníků a testování klávesnic a komponentů, zda je vše v pořádku. Druhý den byl pro nás ten nejdůležitější, kdy proběhla samotná finální soutěž. Následující den je volný a poslední den se vyhlásí jména nejlepších tří účastníků z celého světa.

My jsme do New Yorku dorazili pár dní před samotnou soutěží, abychom si stihli město řádně prohlédnout a užít. Navštívili jsme spoustu turistických a historických míst a zdejší atmosféra města nás úplně pohltila, ale co mě ještě více pohltilo byla atmosféra soutěže, na kterou jsem se velmi těšil.

Hned první večer na seznamovacím večírku jsme se poznali se všemi soutěžícími z různých zemí, kterých bylo opravdu hodně. Během dalšího dne jsme měli možnost poslechnout si přednášky od několika velmi úspěšných a vlivných lidí. Jejich proslovy nás motivovaly a povídali nám o své cestě k úspěchu a jak se jim tyto úspěchy podařilo dokázat. Z těchto přednášek jsem si spoustu věcí a rad odnesl, několik vět mi dokonce utkvělo v paměti a nyní se jimi snažím řídit. Účast na soutěži byla celkově velice inspirativní a bylo velmi příjemné být na chvíli součástí této skupiny.

Během této soutěže, jsem získal spoustu motivace, vytyčil jsem si v životě nové cíle a změnilo to můj pohled na svět i na mě samého. Přestože jsem se neumístil mezi nejlepšími, jsem rád za to, že jsem mohl být součástí letošní soutěže přímo zde. Je to skvělá zkušenost, za kterou bych tímto velmi rád poděkoval vedení školy, a hlavně panu Tochjanovi.

Marek Tyller, student

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

SPOLUPRÁCE NA BUDOVÁNÍ CHYTRÉHO MĚSTA

Diskuze na téma budování města budoucnosti

V jídelně Základní školy Mníšek pod Brdy se schyluje k diskusi na téma budování měst budoucnosti, s konkrétním zaměřením na inteligentní budovy. Za improvizovaný panel si sedají ředitel Středočesk&ea...

KYTAROVÝ RÁJ JMÉNEM THOMANN

Toto je zkušební podnadpis

O jarních prázdninách jsem měl tu čest se svými přáteli podniknout výpravu do hudebního domu Thomann který leží v malém německém městečku jménem Treppendorf. O co se to vlastně jedná? Thomann je největší evropský hudební obchod. Můžete zde sehnat vše, co se týká hudebních nástrojů, studiového vybave...

Future Port Prague 2019

Letošní Future port Prague (FPP) se opět představil v tom nejlepším světle. Své nejmodernější technologie, postupy a inovátorské myšlenky zde vystavovalo přes sto dvacet firem a subjektů z celého světa, což přilákalo širokou veřejnost.

Studenti Smíchovské střední průmyslové školy se také zúčastnili tohoto festivalu, aby mohli návštěvníkům představit a ukázat studentské práce a projekty. Naším jediným výstavním artiklem byly vizualizace a hry předváděné pomocí virtuální reality. Samozřejmě jsme nemohli konkurovat, co se týče kvality vy...

V ČESKÉM ŠKOLSTVÍ SE (snad) BLÝSKÁ NA LEPŠÍ ČASY

Skupina čtyř studentů Smíchovské střední průmyslové školy je usazena ve vestibulu Národní technické knihovny v Dejvicích a probírá s pracovníkem kabinetu ministra školství Karlem Gargulákem...