E-SPORT: Sen každého hráče

E-Sport je označení pro hraní turnajů v online hrách. Zajímavosti a další informace se dočtete v tomto článku.

Technologie

17.04.2019

Pro ty, co neznají, E-Sport je označení pro hraní turnajů v online hrách jako například League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Clash Royale a spoustu dalších.

V E-Sport turnajích se velmi často hraje o velmi zajímavé ceny, ale samotný titul, který za výhru obdržíte je jednou z nejlepších cen. E-Sport poslední dobou nabírá na popularitě jak u mladších hráčů, tak také i u dospělých, kteří se zajímají o technologie.
Popularita stoupá s vývojem nových her a herních vymožeností. Počátkem roku 2019 se zjistilo, že na E-Sport se dívá okolo 427 milionů lidí.

V současnosti IOC (International Olympic Committee) přemýšlí nad přidáním E-Sport sekce do Olympijských her jako jedné z disciplín. 


V ČESKU se e-sportu (FIFA) věnuje od roku 2018 i fotbalový klub AC Sparta Praha, který se tak stal prvním fotbalovým klubem v ČR, který pronikl do světa e-sportu.

V jeho barvách hraje i Emerickson, profesionální FIFA hráč, a druhý úspěšný člen týmu, The Johny.


TRÉNINK

E-Sport hráčů se od normálních sportovců liší tím, že normální sportovci posilují především jejich tělo, zatímco E-Sport hráči musí především posilovat svou mysl tím, že promýšlejí různé strategie, které by mohli použít, případně kontrolují předešlé zápasy a pozorují, jaké chyby dělali.
Například jeden z nejznámějších E-Sport teamů, Team liquid, se zabývá tréninkem 50 hodin týdně a po zbytek času se členové týmu baví a upevňují své vztahy. Jako členem nějakého týmu dostanete zázemí, kde budete moci se svým týmem trénovat a všechny prostředky, které budete potřebovat, vám budou poskytnuty.
I zde, je možná přítomnost drog v podobě stimulantů, které hráčům zdvihnou soustředění a zapříčiní rychlejší reakce. Příklady těchto stimulantů jsou Ritalin, Adderall nebo Vyvanse. Používáním těchto drog se dopouštíte dopingu.

SÁZKY 
Dále se v E-Sportu objevuje sázení na team, který si myslíte, že vyhraje. Toto sázení je nelegální, což znamená, že vsazením na vítězný team se dopouštíte trestného činu, i přesto se tu tací najdou.


CO ŘÍKÁ WIKIPEDIA?

Progaming (elektronický sport, v textu také esport) je soutěžní klání hráčů počítačových her.

Soutěží se formou hry pro více hráčů v různých turnajích a ligových soutěžích, které mají
stanovená pravidla hry. Elektronický sport je možné
provozovat na všech populárních platformách - PC, XBOX a Playstation.

Většina států, jejich sportovní svazy, Evropská unie a veřejnost dosud neuznaly kompetitivní hraní počítačových her jako sport.

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

Future Port Prague 2019

Letošní Future port Prague (FPP) se opět představil v tom nejlepším světle. Své nejmodernější technologie, postupy a inovátorské myšlenky zde vystavovalo přes sto dvacet firem a subjektů z celého světa, což přilákalo širokou veřejnost.

Studenti Smíchovské střední průmyslové školy se také zúčastnili tohoto festivalu, aby mohli návštěvníkům představit a ukázat studentské práce a projekty. Naším jediným výstavním artiklem byly vizualizace a hry předváděné pomocí virtuální reality. Samozřejmě jsme nemohli konkurovat, co se týče kvality vy...

ROZHOVOR S Ondřejem Hlaváčem

►V prvé řadě ti gratulujeme ke zvolení předsedou Studentské rady Smíchovské střední průmyslové školy. Po pěti měsících na škole docela slušná kariéra. Jak vidíš svou budoucnost v této p...

JE TŘEBA OBSAH VZDĚLÁVÁNÍ SEŠKRTAT NA POLOVINU

Ředitel a studenti Smíchovské střední průmyslové školy se aktivně zapojili do Inovativního pedagogického fóra v Hradci Králové.

Na šedesát ředitelů a učitelů Královehradeckého kraje, vedení odboru školství zdejšího regionu i náměstkyně hejtmana a radní pro školství Martina Berdychová naslouchají slovům ředitele Smíchovské SPŠ Radko Sáblíka, který představuje stručně vytvářenou vizi českého školství pod názvem Strategii 2030...

Studentský festival 2118

Ve dnech 17. až 20. října 2018 se v Clam-Gallasově paláci na Starém Městě konal Studentský festival 2118 pořádaný naší Smíchovskou střední průmyslovou školou. Na festival se po dobu těchto dní přišlo podívat mnoho návštěvníků. Festival byl rozdělen na jednotlivé zóny, které si studenti vybrali d...