E-SPORT: Sen každého hráče

E-Sport je označení pro hraní turnajů v online hrách. Zajímavosti a další informace se dočtete v tomto článku.

Technologie

17.04.2019

Pro ty, co neznají, E-Sport je označení pro hraní turnajů v online hrách jako například League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Clash Royale a spoustu dalších.

V E-Sport turnajích se velmi často hraje o velmi zajímavé ceny, ale samotný titul, který za výhru obdržíte je jednou z nejlepších cen. E-Sport poslední dobou nabírá na popularitě jak u mladších hráčů, tak také i u dospělých, kteří se zajímají o technologie.
Popularita stoupá s vývojem nových her a herních vymožeností. Počátkem roku 2019 se zjistilo, že na E-Sport se dívá okolo 427 milionů lidí.

V současnosti IOC (International Olympic Committee) přemýšlí nad přidáním E-Sport sekce do Olympijských her jako jedné z disciplín. 


V ČESKU se e-sportu (FIFA) věnuje od roku 2018 i fotbalový klub AC Sparta Praha, který se tak stal prvním fotbalovým klubem v ČR, který pronikl do světa e-sportu.

V jeho barvách hraje i Emerickson, profesionální FIFA hráč, a druhý úspěšný člen týmu, The Johny.


TRÉNINK

E-Sport hráčů se od normálních sportovců liší tím, že normální sportovci posilují především jejich tělo, zatímco E-Sport hráči musí především posilovat svou mysl tím, že promýšlejí různé strategie, které by mohli použít, případně kontrolují předešlé zápasy a pozorují, jaké chyby dělali.
Například jeden z nejznámějších E-Sport teamů, Team liquid, se zabývá tréninkem 50 hodin týdně a po zbytek času se členové týmu baví a upevňují své vztahy. Jako členem nějakého týmu dostanete zázemí, kde budete moci se svým týmem trénovat a všechny prostředky, které budete potřebovat, vám budou poskytnuty.
I zde, je možná přítomnost drog v podobě stimulantů, které hráčům zdvihnou soustředění a zapříčiní rychlejší reakce. Příklady těchto stimulantů jsou Ritalin, Adderall nebo Vyvanse. Používáním těchto drog se dopouštíte dopingu.

SÁZKY 
Dále se v E-Sportu objevuje sázení na team, který si myslíte, že vyhraje. Toto sázení je nelegální, což znamená, že vsazením na vítězný team se dopouštíte trestného činu, i přesto se tu tací najdou.


CO ŘÍKÁ WIKIPEDIA?

Progaming (elektronický sport, v textu také esport) je soutěžní klání hráčů počítačových her.

Soutěží se formou hry pro více hráčů v různých turnajích a ligových soutěžích, které mají
stanovená pravidla hry. Elektronický sport je možné
provozovat na všech populárních platformách - PC, XBOX a Playstation.

Většina států, jejich sportovní svazy, Evropská unie a veřejnost dosud neuznaly kompetitivní hraní počítačových her jako sport.

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

NA SMÍCHOVĚ JSEM NAŠEL SVŮJ OBOR

Exkluzivní rozhovor s absolventem Smíchovské SPŠ, který našel svůj obor právě zde a nyní studuje v Londýně

Blahoslav Rataj je absolventem SSPŠ a nýní i studentem londýnské prestižní univerzity Imperial College. Jiří Patejdl s ním udělal rozhovor exkluzivně pro měsíčník Presloviny. Jak moc je studium na londýnské universitě náročné? Studium fyziky na Imperial College London shledávám jako vel...

ROZVÍJÍME SPOLUPRÁCI S OPERÁTOREM ICT

OPERÁTOR ICT

Na Smíchovské střední průmyslovce neustále vznikají nové projekty. Jedním z těch rozsáhlejších projektů je i plán na vybudování Mediálního domu Preslova. Tento Mediální dům pod sebou zahrnuje školní časopis Presík, nyní Presloviny, tak i školní televizní zpravodajství SSPŠ TV, nyní Presloviny TV. V ...

UČIT SE DÁ I JINAK

Ing. Radko Sáblík je ředitelem Smíchovské střední průmyslové školy od listopadu 2002. Od té doby stačil na škole zavést mnohé „novoty“, které oceňují aktivní a kreativní zaměstnanci a studenti. Zároveň v poslední době často vystupuje na různých konferencích, na nichž se mu dostává velmi pozitiv...

STARÉ LÁSKY NEREZAVÍ, PRAŽSKÉ MOSTY ANO

ŽELEZNIČNÍ MOST

Technická správa komunikací hl. m. Prahy spravuje na 700 mostních objektů. Z nichž je, dle aktuálního hodnocení TSK, které dělí mosty do sedmi kategorií, 125 ve špatném (99 - do této kategorie se do 2. prosince řadila také Trojská lávka), velmi špatném (23) či havarijním stavu (3). Pomineme-li Libeň...