vyhlášení ankety ŘEDITEL ROKU 2018/19

Škola

17.04.2019

Od začátku listopadu do konce roku 2018 probíhala anketa „Ředitel roku 2018/2019“ od společnosti Tutor. Do této ankety mohl každý přihlásit svého nejlepšího ředitele ať už z řad žáků, studentů, rodičů pedagogů nebo i zřizovatel školy. Za toto období bylo nominováno přes 80 ředitelů ze škol z celé České republiky. Následovalo období, kdy bylo nutné projít a pročíst veškeré nominace, které lidé zaslali do ankety. Následně odborná porota, která se skládala z lidí z oboru a akademiků, hlasovala o deseti nejlepších nominacích které budou vybrány a postoupí do finálního kola na ředitele roku.  


V druhé polovině března došlo na ono slavné vyhlášení Ředitele roku. Kolem polední hodiny se začali sjíždět do Karlína všichni nominovaní finalisté a mezi nimi byl i ředitel Smíchovské průmyslovky Ing. Radko Sáblík. Po příjezdu jsme chvíli zmateně chodili a nebyli jsme sami, jelikož jsme hledali sídlo společnosti Edua Group, kde mělo proběhnout vyhlášení. Naštěstí jsme našli ty správné dveře a mohli jsme vyrazit. Na místě bylo již několik nominovaných finalistů, a tak se ředitel s některými dává do řeči a zjišťuje, jak to funguje na jiných školách a předávají si vzájemně inspiraci.

Na hodinách odbila jedenáctá hodina, zazvonil školní zvonek a všichni se usadili. Byl pronesen krátký úvod o tom, co je tato soutěž a jak náročná práce je být ředitelem. Následně se představovali všichni finalisté a byl přečten jejich nejlepší nominační dopis, který je poslal až do finále. Po tomto představení se opět všichni účastníci usadili a začalo vyhlašování. 


Nejprve bylo vyhlašování podle kategorií a začalo se s „Malotřídkami“, poté byl vyhlášen nejlepší ředitel pro základní školy a následovaly střední školy. V této kategorii, ačkoliv měla SSPŠ velkou naději na úspěch, zvítězil ředitel Středního odborného učiliště tradičních řemesel a VOŠ, který též trávil dětství v tomto oboru a snaží se děti odlákat od počítačů a IT obecně. Poté přišlo vyhlášení absolutního vítěze ankety ředitel roku. Porotci si v každé kategorii do hloubky zjišťovali o každém řediteli zvlášť jeho klady, jak si jeho škola vede a jaké jsou na ní reference. Nakonec se stal absolutním vítězem mladý ředitel ZŠ a MŠ z Olomouce. Bodování bylo velmi těsné a porota přiznala, že to nebyla vůbec jednoduchá volba. 

Už jen to, že se Smíchovská SPŠ dostala do finále této ankety je velký úspěch. Gratulace řediteli Ing. Radku Sáblíkovi, který se tak dostal mezi čtyři nejlepší ředitele středních škol z celé České republiky. 

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

Lyžařský výcvikový kurz 1.B

Toto je zkušební podnadpis

V neděli 4. března 2017 započal lyžařský kurz třídy 1.B odjezdem autobusu od školy v půl třetí odpoledne. Když jsme přijeli do Pece, čekala nás vycházka do kopce na Vraní boudu, kterou jsme úspěšně zvládli. Rozdělili jsme si pokoje a šli na večeři. Po večeři nám pan Hanuš řekl veškeré informace o pr...

ROBOSOUTĚŽ 2018

V týdnu od 20. do 23. listopadu probíhalo středoškolské kolo 10. ročníku Robosoutěže, kterou pořádá FEL ČVUT. Soutěž se konala v Zengrově posluchárně KN:E-107 na Karlově náměstí na Fakultě Elektrotechnické ČVUT. T&eac...

HACKEŘI SE SCHÁZEJÍ NA POLICEJNÍ AKADEMII

Raději je to neučte, budou z nich zlí hackeři! Občas zazní z úst některých pracovníků Ministerstva školství či vybraných politiků.

Raději je to neučte, budou z nich zlí hackeři! Občas zazní z úst některých pracovníků Ministerstva školství či vybraných politiků. Naštěstí jsou tyto hlasy jen v opozici vůči těm, kteří si uvědomují, že vzdát se expertů na kybernetickou bezpečnost je v digitálním světě pro stát srovnatelné riziko, jako ...

SPOJENÍ PRAHA – JINDŘICHŮV HRADEC NAVÁZÁNO

„Škola pro život aneb více praxe, méně teorie“

U stolku v konferenční místnosti CEVRO institutu v Jungmanově ulici sedí několik hostů, a nad nimi se skví v nadživotní velikosti postava ředitele Smíchovské střední průmyslové školy Radko Sáblíka. Ten nem...