vyhlášení ankety ŘEDITEL ROKU 2018/19

Škola

17.04.2019

Od začátku listopadu do konce roku 2018 probíhala anketa „Ředitel roku 2018/2019“ od společnosti Tutor. Do této ankety mohl každý přihlásit svého nejlepšího ředitele ať už z řad žáků, studentů, rodičů pedagogů nebo i zřizovatel školy. Za toto období bylo nominováno přes 80 ředitelů ze škol z celé České republiky. Následovalo období, kdy bylo nutné projít a pročíst veškeré nominace, které lidé zaslali do ankety. Následně odborná porota, která se skládala z lidí z oboru a akademiků, hlasovala o deseti nejlepších nominacích které budou vybrány a postoupí do finálního kola na ředitele roku.  


V druhé polovině března došlo na ono slavné vyhlášení Ředitele roku. Kolem polední hodiny se začali sjíždět do Karlína všichni nominovaní finalisté a mezi nimi byl i ředitel Smíchovské průmyslovky Ing. Radko Sáblík. Po příjezdu jsme chvíli zmateně chodili a nebyli jsme sami, jelikož jsme hledali sídlo společnosti Edua Group, kde mělo proběhnout vyhlášení. Naštěstí jsme našli ty správné dveře a mohli jsme vyrazit. Na místě bylo již několik nominovaných finalistů, a tak se ředitel s některými dává do řeči a zjišťuje, jak to funguje na jiných školách a předávají si vzájemně inspiraci.

Na hodinách odbila jedenáctá hodina, zazvonil školní zvonek a všichni se usadili. Byl pronesen krátký úvod o tom, co je tato soutěž a jak náročná práce je být ředitelem. Následně se představovali všichni finalisté a byl přečten jejich nejlepší nominační dopis, který je poslal až do finále. Po tomto představení se opět všichni účastníci usadili a začalo vyhlašování. 


Nejprve bylo vyhlašování podle kategorií a začalo se s „Malotřídkami“, poté byl vyhlášen nejlepší ředitel pro základní školy a následovaly střední školy. V této kategorii, ačkoliv měla SSPŠ velkou naději na úspěch, zvítězil ředitel Středního odborného učiliště tradičních řemesel a VOŠ, který též trávil dětství v tomto oboru a snaží se děti odlákat od počítačů a IT obecně. Poté přišlo vyhlášení absolutního vítěze ankety ředitel roku. Porotci si v každé kategorii do hloubky zjišťovali o každém řediteli zvlášť jeho klady, jak si jeho škola vede a jaké jsou na ní reference. Nakonec se stal absolutním vítězem mladý ředitel ZŠ a MŠ z Olomouce. Bodování bylo velmi těsné a porota přiznala, že to nebyla vůbec jednoduchá volba. 

Už jen to, že se Smíchovská SPŠ dostala do finále této ankety je velký úspěch. Gratulace řediteli Ing. Radku Sáblíkovi, který se tak dostal mezi čtyři nejlepší ředitele středních škol z celé České republiky. 

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

LEDNOVÝ den otevřených dveří na SSPŠ

Jaký byl druhý lednový den otevřených dveří na SSPŠ?

Tradice Dne otevřených dveří naší Smíchovské střední průmyslové školy pokračovala úspěšně také letos – v tomto školním roce podruhé. Stejně jako v prosinci 2018 si i 10.ledna 2019 mohli z&...

Hlásí se rádio Svobodná Evropa

Rádio Svobodná Evropa vysílá do zemí, kde není prosazená svoboda tisku a média jsou cenzurována tamními vládami. Co o něm možná nevíte?

Co si můžeme představit pod pojmem Svobodná Evropa? Pokud si tento pojem spojujete s rozhlasovou stanicí vysílající na území tehdejšího Sovětského svazu, máte pravdu. Jak již napovídá titulek článku, budeme...

STŘEDOŠKOLSKÝ SNĚM

POHLEDEM STUDENTA

Ve středu 21. února se uskutečnil druhý Středoškolský sněm hlavního města Prahy, tentokrát v jednacím sále zastupitelstva v budově magistrátu na Mariánském náměstí. Středobodem tohoto sněmu byla volba předsedy sněmu a taktéž diskuze o dopravě v Praze a kvalitě stravování ve školních jídelnách. Celá ...

Janovo prokletí a dlouhá cesta do Ženevy

Rád bych vám představil jednoho svého přítele a kolegu. Je to jeden z absolventů, který pracuje na velikém množství projekt a do toho ještě pomalu rozjíždí vlastní firmy. Nepotřebuje to. Z fleku by se uživil zaměstnaný jako opravdu dobrý kvalitář. Lidé se super schopnostmi jsou skutečně mezi námi. Poprv...