Game Developers Conference 2019

Společnost

17.04.2019

Na podzim minulého roku jsem se díky svým aktivitám ve výuce a vývoji počítačových her při SSPŠ dostal stipendiem na GIC (Game Industry Conference) v Poznani. Součástí stipendia byla i vstupenka na GDC (Game Developers Conference) v hodnotě cca 2000$. Po dlouhém čekání je tato největší, každoroční událost herních vývojářů tady a já letím do místa konání, San Francisca.

Konference se skládá z několika částí. První z nich je řada odborných přednášek od působivých a zajímavých lidí z průmyslu. Od úspěšných Indie vývojářů až po ustálené giganty, každý měl co zajímavého říct a naučit ve více než 100 přednáškách. Pro mě asi nejzajímavější přednáška byla o velmi efektivní formě skenování lidského obličeje a vytváření jeho 3D podoby. 


Hlavní náplní GDC jsou však samotní návštěvníci. O tom to celé je. Jestli máte co nabídnout, tady se najde komu. Vývojáři, freelanceři, publisheři.. najdou se tu všichni a všichni najdou vás. Přímo organizátoři GDC nabízí několik možností předem domluvených osobních setkání. Ale daleko četnější jsou neformální párty pořádané snad všemi významnými organizacemi. Asi nejpovedenější byla Zynga party, pořádaná přímo v jejich provozních prostorech. Před vstupem se muselo podepsat NDA. (non-disclosure agreement) Vstup, jídlo i pití zdarma, spousta vývojářů a her. Paradoxně ale všechny oslavy končí brzy. Californie dle zákona zavírá všechny bary ve 2 ráno.

Další část GDC je výstava. Kratší seznam bude spíš těch, kteří tu stánek neměli. Spousta herních perel ze všech koutů světa, ale i vývojářských nástrojů a hardwaru. Nejvíce mě zaujaly nové kousky VR headsetů. Vyzkoušel jsem si tu např. Pimax 5K, Oculus Quest a HP Reverb. Tvůrci enginů Unity, Unrealu a další zde také předváděli své produkty a přímo jejich vývojáři rozebírali nové technologie oboru. 

Samotné San Francisco bylo k mému překvapení tou nejnegativnější věcí na celé této události. Při večerech je čerstvý vzduch nahrazen zápachem moči a marihuany. Město má až dech beroucí problém s populací bezdomovců, kteří se vyskytují naprosto všude. Jinak ale jde o nádherné a působivé město, jenom se v něm člověku nechce příliš chodit ulicemi .. obzvláště v noci.

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

Festival techniky v Jesenici

Jak vypadal festival techniky, který se konal 31. května v Jesenici u Prahy?

V pátek 31. května 2019 se uskutečnil celodenní „Festival techniky“ pořádaný u příležitosti Festivalu rodin v Jesenici. Festival byl součástí projektu pro spokojené rodiny místního rodinného centra „Rodina offline“ podpořený mnoha partnery. Smíchovská střední průmyslová škola byla jedním z hlavních part...

ENERGIE BUDOUCNOSTI

Asi všichni víme, že zásoby nejvíce využívaných paliv, ať už pro výrobu elektrické energie, tak i pohonných hmot, nejsou nekonečné, a tak se hledají různé obnovitelné alternativy, které by zpomalily úbytek surovin nebo jej zcela zastavily. Jednou z těchto alternativ je solární energie, která se velmi r...

Hlásí se rádio Svobodná Evropa

Rádio Svobodná Evropa vysílá do zemí, kde není prosazená svoboda tisku a média jsou cenzurována tamními vládami. Co o něm možná nevíte?

Co si můžeme představit pod pojmem Svobodná Evropa? Pokud si tento pojem spojujete s rozhlasovou stanicí vysílající na území tehdejšího Sovětského svazu, máte pravdu. Jak již napovídá titulek článku, budeme...

PROČ SE VYPLATÍ CHODIT DO DIVADEL

Klub mladých diváků přivádí spoustu studentů do divadel. Jak to funguje? Jaká představení bývají nejúspěšnější? Neubývá mladých diváků? Na mé otázky odpovídá vedoucí Klubu mladých diváků Barbora Mitošinková.  Co je Klub mladého diváka a jak funguje?  Klub mladých diváků, zkratkou KMD...