E-SPORT: Sen každého hráče

E-Sport je označení pro hraní turnajů v online hrách. Zajímavosti a další informace se dočtete v tomto článku.

Technologie

17.04.2019

Pro ty, co neznají, E-Sport je označení pro hraní turnajů v online hrách jako například League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Clash Royale a spoustu dalších.

V E-Sport turnajích se velmi často hraje o velmi zajímavé ceny, ale samotný titul, který za výhru obdržíte je jednou z nejlepších cen. E-Sport poslední dobou nabírá na popularitě jak u mladších hráčů, tak také i u dospělých, kteří se zajímají o technologie.
Popularita stoupá s vývojem nových her a herních vymožeností. Počátkem roku 2019 se zjistilo, že na E-Sport se dívá okolo 427 milionů lidí.

V současnosti IOC (International Olympic Committee) přemýšlí nad přidáním E-Sport sekce do Olympijských her jako jedné z disciplín. 


V ČESKU se e-sportu (FIFA) věnuje od roku 2018 i fotbalový klub AC Sparta Praha, který se tak stal prvním fotbalovým klubem v ČR, který pronikl do světa e-sportu.

V jeho barvách hraje i Emerickson, profesionální FIFA hráč, a druhý úspěšný člen týmu, The Johny.


TRÉNINK

E-Sport hráčů se od normálních sportovců liší tím, že normální sportovci posilují především jejich tělo, zatímco E-Sport hráči musí především posilovat svou mysl tím, že promýšlejí různé strategie, které by mohli použít, případně kontrolují předešlé zápasy a pozorují, jaké chyby dělali.
Například jeden z nejznámějších E-Sport teamů, Team liquid, se zabývá tréninkem 50 hodin týdně a po zbytek času se členové týmu baví a upevňují své vztahy. Jako členem nějakého týmu dostanete zázemí, kde budete moci se svým týmem trénovat a všechny prostředky, které budete potřebovat, vám budou poskytnuty.
I zde, je možná přítomnost drog v podobě stimulantů, které hráčům zdvihnou soustředění a zapříčiní rychlejší reakce. Příklady těchto stimulantů jsou Ritalin, Adderall nebo Vyvanse. Používáním těchto drog se dopouštíte dopingu.

SÁZKY 
Dále se v E-Sportu objevuje sázení na team, který si myslíte, že vyhraje. Toto sázení je nelegální, což znamená, že vsazením na vítězný team se dopouštíte trestného činu, i přesto se tu tací najdou.


CO ŘÍKÁ WIKIPEDIA?

Progaming (elektronický sport, v textu také esport) je soutěžní klání hráčů počítačových her.

Soutěží se formou hry pro více hráčů v různých turnajích a ligových soutěžích, které mají
stanovená pravidla hry. Elektronický sport je možné
provozovat na všech populárních platformách - PC, XBOX a Playstation.

Většina států, jejich sportovní svazy, Evropská unie a veřejnost dosud neuznaly kompetitivní hraní počítačových her jako sport.

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

Science camp 2018

Co se událo na letošním Science campu?

Neděle 1.7. 23:30 Na autobusovém terminálu Praha, Florenc, kde panuje i přes pokročilou noční hodinu poměrně čilý ruch, se schází náš čtyřčlenný tým, aby se vydal na dalekou cestu, na pobřeží Černého moře, do bulharského Kraneva. Členy týmu jsou studenti třídy 1.K Silvestr Bartoš (Silva), Tomáš H...

MÉ AKTIVITY MI PŘINÁŠEJÍ NADŠENÍ A DOBROU NÁLADU

Rozhovor s Adamem Skokanem

►Nejdříve přijmi gratulaci ke svému vystoupení na besedě v rámci konference Digitální Česko. Působil jsi na ní velmi uvolněně. Opravdu jsi neměl žádnou trému před plným sálem a vedle osobností veřejného a politick...

KDO NECHCE BÝT NA FOTCE, AŤ ODEJDE

SSPŠ pořádala soutěž pro žáky ZŠ, díky které mohli vítězové získat body k přijímačkám.

V laboratoři virtuální reality Smíchovské střední průmyslové školy se nachází na třicet lidí, jde o žáky základních škol a jejich doprovod. Ovšem zatímco část postává u zdi, ta druhá polovina máchá rukama, v nichž svírá ovladače, na hlavě speciální brýle. Snaží se zlikvidovat lukem a šípem vetřelce, kte...

KDO JE NÁŠ NOVÝ MINISTR ŠKOLSTVÍ

Staří ministři již dávno opustili svá místa a nahrazují je noví. Změna proběhla i na ministerstvu školství, kde Stanislava Štecha nahradil bývalý náměstek ministra školství A Plaga. O koho se jedná? Robert Plaga vyrostl na jihomoravském maloměstě Ivančice, kde absolvoval gymnázium. Následně vystudo...