E-SPORT: Sen každého hráče

E-Sport je označení pro hraní turnajů v online hrách. Zajímavosti a další informace se dočtete v tomto článku.

Technologie

17.04.2019

Pro ty, co neznají, E-Sport je označení pro hraní turnajů v online hrách jako například League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Clash Royale a spoustu dalších.

V E-Sport turnajích se velmi často hraje o velmi zajímavé ceny, ale samotný titul, který za výhru obdržíte je jednou z nejlepších cen. E-Sport poslední dobou nabírá na popularitě jak u mladších hráčů, tak také i u dospělých, kteří se zajímají o technologie.
Popularita stoupá s vývojem nových her a herních vymožeností. Počátkem roku 2019 se zjistilo, že na E-Sport se dívá okolo 427 milionů lidí.

V současnosti IOC (International Olympic Committee) přemýšlí nad přidáním E-Sport sekce do Olympijských her jako jedné z disciplín. 


V ČESKU se e-sportu (FIFA) věnuje od roku 2018 i fotbalový klub AC Sparta Praha, který se tak stal prvním fotbalovým klubem v ČR, který pronikl do světa e-sportu.

V jeho barvách hraje i Emerickson, profesionální FIFA hráč, a druhý úspěšný člen týmu, The Johny.


TRÉNINK

E-Sport hráčů se od normálních sportovců liší tím, že normální sportovci posilují především jejich tělo, zatímco E-Sport hráči musí především posilovat svou mysl tím, že promýšlejí různé strategie, které by mohli použít, případně kontrolují předešlé zápasy a pozorují, jaké chyby dělali.
Například jeden z nejznámějších E-Sport teamů, Team liquid, se zabývá tréninkem 50 hodin týdně a po zbytek času se členové týmu baví a upevňují své vztahy. Jako členem nějakého týmu dostanete zázemí, kde budete moci se svým týmem trénovat a všechny prostředky, které budete potřebovat, vám budou poskytnuty.
I zde, je možná přítomnost drog v podobě stimulantů, které hráčům zdvihnou soustředění a zapříčiní rychlejší reakce. Příklady těchto stimulantů jsou Ritalin, Adderall nebo Vyvanse. Používáním těchto drog se dopouštíte dopingu.

SÁZKY 
Dále se v E-Sportu objevuje sázení na team, který si myslíte, že vyhraje. Toto sázení je nelegální, což znamená, že vsazením na vítězný team se dopouštíte trestného činu, i přesto se tu tací najdou.


CO ŘÍKÁ WIKIPEDIA?

Progaming (elektronický sport, v textu také esport) je soutěžní klání hráčů počítačových her.

Soutěží se formou hry pro více hráčů v různých turnajích a ligových soutěžích, které mají
stanovená pravidla hry. Elektronický sport je možné
provozovat na všech populárních platformách - PC, XBOX a Playstation.

Většina států, jejich sportovní svazy, Evropská unie a veřejnost dosud neuznaly kompetitivní hraní počítačových her jako sport.

Redakce

Adam Pelej

Šéfredaktor

17 článků

Lukáš Kavalír

Zástupce šéfredaktora

27 článků

Ali Amjid

Vývojář webu

1 článků

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Doporučené Články

EVROPU VNÍMÁM JAKO SVŮJ DOMOV

Europoslankyně Martina Dlabajová exkluzivně pro Presloviny

Abych Vás představil, od 1. července 2014 jste poslankyní Evropského parlamentu, zakladatelkou několika firem a patronkou projektu „PročByNe?“. Co Vás přimělo ke kandidatuře do Bruselu? Kromě toho, že jsem hrdá Češka a rodačka ze Zlínského kraje, tak jsem vždy byla přesvědčenou Evropankou. Studoval...

KOMUNIKACE JE KLÍČEM K ÚSPĚCHU

Schola Pragensis 2018

Kolem stánku Smíchovské střední průmyslové školy je neskutečně živo. Všude kmitá mnoho studentů ve slušivých oblecích, mezi nimi i několik krásně oděných studentek. Nezbývá již mnoho času, než v ...

SSPŠ pro mě byla strašně důležitá

Jaroslav Kotápiš vystudoval výpočetní techniku na SSPŠ (2004-2008). V Alze pracuje od roku 2008, ředitelem marketingu se stal v únoru 2019.

Do školy jsi poprvé jako žák vkročil v září roku 2004, vzpomeneš si, jaké jsi měl pocity?Pamatuji si to docela přesně, jelikož se mnou nastupoval i kamarád z Chraštic, mého bydliště. Mě tehdy dali do „béčka“, což byla sportovní třída, jeho do 1.C. Jeho táta kvůli tomu ve škole udělal trochu „bordel“, ml...

TUREČTÍ STUDENTI I UČITELÉ LÉTAJÍ ZA VZDĚLÁNÍM NA SMÍCHOV

V odborné učebně se střídá čeština s turečtinou, někdy angličtina s turečtinou. Záleží na tom, jaký překladatel je k dispozici. Jen málokdy hosté z Turecka dobře vládnou anglickým jazykem, aby byli schopni pochopit sdělované informace. „Je mi jedno, jestli mám výklad v češtině nebo angličtině,“ krč...